LEGFRISSEBB HÍREK

Vissza

Évadnyitó a Kecelringen
2014-06-03
Május 11-én felbőgtek a motorok a Kecelringen a Duna-kupa első futamán. Az évadnyitó autocross - roncsderbi futamon talán az elmúlt évek egyik legnépszerűbb rajtját indították, hiszen 24 autó állt a startvonalhoz, annak ellenére, hogy a kecelivel egy időben Dömsödön is szerveztek roncsderbit.

Kecelről nyolc autó indult. Az időjárás sem igen kedvezett a programnak, a szemerkélő eső az utolsó pillanatig kétségessé tette a verseny megrendezését, de a roncsderbiseket nem olyan fából faragták, hogy egykönnyen feladják.Nem csak a szervezők és a segítők, a közönség is rendkívüli volt - mondta az elnök. - Végig szurkoltak, lelkesítették a csapatot. Erre a versenyzőknek pedig nagy szükségük van.Kelemen József az év első futamát nagy küzdelmekkel tűzdelt, kemény, harcos versenyként jellemezte. Különböző kategóriákban startoltak a gépállatok: külön a Trabantok, a kisebb köbcentisek, és a „nagy ászok”. S bár a technika ördöge időnként átrendezte a sorrendet, a legügyesebbeknek sikerült célba érni egyben, vagy kisebb sérülésekkel. A legnagyobb nyertes a közönség volt, akik némi fuvardíj ellenében maguk kipróbálhatták a versenyautók légkörét az anyósülésről.A Keceli Motocross SE 1967-ben néhai Pintér József keceli vállalkozó összefogásával alakult meg, aki azóta is kiemelt támogatója volt az egyesületnek. Pintér József idén tavasszal alapított egy kupát, amelyet ezen a versenyen első alkalommal adtak át. Az I. Pintér József Kupát a kecskeméti Gere László vihette haza. Legközelebb július 13-án népesül be a Kecelring, majd szeptember 28-án tartanak országos futamot.